Space Adrenalin Cup 2008 - extrémní závod štafet

Na místě budu dělat reportéra České Televize a také Hitrádia Orion.

 

Extrémní závod čtyřčlenných štafet je akcí, která nabízí nejen sportovcům, ale i divákům nevšední zážitky. Ani jeho dvanáctý ročník nebude výjimkou. Členové týmů si tradičně rozdělí čtyři úseky závodu – 16 kilometrů běhu na Lysou horu s převýšením 1145 metrů, následných 5,5 kilometru paraglidingu dolů, 36 kilometrů horského kola a závěrečných 5 kilometrů slalomu v kajaku na řece Ostravici.

Vodácké srdce ocení především jedinečnou možnost sjet si divokou vodu v řece Ostravice vypouštěnou z přehrady Šance. Krásy kajakářské části závodu plánuje ukázat své dceři i MUDr.Lukáš Pollert, který bude zároveň i oficiálním lékařem závodu. Vstřícnost zástupců Povodí Odry a Moravskoslezského kraje umožní tento zážitek i neúčastníkům závodu, v odpoledních hodinách se po dojezdu kajakářů uskuteční veřejné splutí, které bude trvat 2,5hod a průtok by měl činit 13m/2. Tuto jízdu si vzala na starosti spol. Beskydhost.

Závod slibuje adrenalinovou zábavu sportovcům i divákům. Podívaná na sportovní vypětí závodníků umocněná pěkným prostředím Beskyd je zážitkem sama o sobě, zvláště pak pokud se mezi nimi pohybují i taková jména jako je trojnásobný účastník Giro de Italia a Vuelty, cyklista Jan Hruška, několikanásobný účastník Tour de France Pavel Padrnos, či dvojnásobný olympionik Radim Kořínek. Slova Jana Hrušky o cyklistickém úseku na Lysou Horu v rozhovoru pro idnes.cz mluví sama za sebe: „Nahoru je to dřina, ale dolů risk“. Adrenalin Cup dává možnost sáhnout si na dno a ještě si to užít, adrenalin zaručen, nuda vyloučena.

Cyklistickými legendami výčet zdaleka nekončí. Účast přislíbil mj. Miroslav Šimek, který spolu s Jiřím Rohanem vybojoval v deblkanoi stříbrnou medaili na OH v Atlantě 1996, na padáku předvede svoje umění několikanásobná mistryně světa a držitelka světového rekordu Petra Slívová a v mužské kategorii jmenujme například předního českého akro pilota Tomáše Ledníka.

V rámci SPACE Adrenalin Cupu bude probíhat i pestrý doprovodný program. Novinkou je čerstvě potvrzená účast a autogramiáda nové knihy „30let Dakaru“, několikanásobného vítěze rallye Dakar, Karla Lopraise, samozřejmě včetně jeho nepostradatelné tatrovky. Exhibiční skoky na trampolíně v podání akrobatického skokana na lyžích Lukáše Vokatého i seskoky s padákem v režii parašutistů Sky acro týmu pobaví dospělé i děti. Pro ně bude připraven i oblíbený Radegast adrenalin park s nafukovacími zábavnými atrakcemi. K vidění bude také exhibice na U-rampě v podání Jenyho Valenty a jeho týmu. Návštěvníci si budou moci zkusit různé lanové aktivity či let horkovzdušným balónem.

Zábava v Ostravici nebude končit se západem slunce, večer se v rámci Radegast Adrenalin party o hladinu adrenalinu postará mj. Děda Mládek Illegal Band, Medvěd 009, Robson či dívčí kvartet Kalimera.

Závodníci se mohou stále přihlašovat na internetové stránce závodu www.ADRENALINCUP.com, kde je mimo jiné možné získat podrobnější informace o startujících, jednotlivých disciplínách, doprovodném programu a další informace týkající se závodu.